Monthly Archives: Xullo 2015

XXXVI Festival Irmandiño

10411862_683832635055243_3753615439269485733_n

Advertisements

X Edición da Canción de Tasca de Espasante

Cancion de tasca 2015

XVIII Festa Celta do Lugnasad (Venres 7 de Agosto de 2.015)

IMG-20150803-WA0036

Seguir lendo: Read the rest of this entry

A Carrasqueira

IV Feira dos Oficios da Montaña (Teixeiro)

Teixeiro 2015

XXXVI Festival de Pardiñas

11052504_10153540128124363_7401468724351477193_n

11698583_10153532722979363_6913231989589227177_n

Festa da Fraga 2015

festas-750x350

31 Festival de Ortigueira

cartel_2015

Programación 2015

Xoves 16 de jullo

Inauguración

20:00hPraza de Isabel II

Escola de gaitas de Ortigueira (Galicia)
Bagad Beuzeg (Bretaña)
Banda de Gaitas de Ladrido (Galicia)
Cantareiras Lilaina (Miño)

Escenario Estrella Galicia

22:00h Proxecto Runas 2015

Alén de Ancos (Galicia)
Gabriel G. Diges Band (Irlanda)
JDC & Band (Madrid)
Perfect Friction (Irlanda)
Andrés Penabad (Galicia)

Venres 17 de jullo

Pasacalles

(Biblioteca Municipal – Alameda)
12:30h Bagad Beuzeg (Bretaña)
13:00h Banda de Gaitas de Ladrido (Galicia)

Concierto

en el Cantón
17:00h Troula de Ortegal (Galicia)

Pasacalles

(Biblioteca Municipal – Cantón)
18:30h Banda de Gaites Reina del Truenano (Navia, Asturias)

Escenario Estrella Galicia

22:00h The Vale of Atholl Pipe Band (Escocia)
22:30h Escola de gaitas de Ortigueira (Galicia)
23:30h Cristina Pato (Galicia)
01:00h Sharon Shannon (Irlanda)
02:30h Xabi Aburruzaga (País Vasco)

Sábado 18 de jullo

Pasacalles

(Biblioteca Municipal – Alameda)
12:30h Banda de Gaitas de Lubian (Galicia)
13:30h Banda de Gaitas de Navia (Galicia)

Pasacalles

(Biblioteca Municipal – Cantón)
18:00h Bagad Beuzeg (Bretaña)
18:30h The Vale of Atholl Pipe Band (Escocia)
19:00h Banda de Gaitas de Forcarei (Galicia)

Escenario Estrella Galicia

22:00h Jacky Molard Quartet (Bretaña)
23:30h Orexa TX + Kalakan (País Vasco)
01:00h Budiño (Galicia)
02:30h Finnegan – McSherry Project (Irlanda)

Domingo 19 de jullo

Desfile de Bandas de las Naciones Celtas

RECORRIDO: Alameda – Carretera general – Avda. de la Penela –
Xosé Buide – Biblioteca Municipal – Cantón

11.30h Banda de Gaitas de Lubian (Galicia)
Banda de Gaitas de Forcarei (Galicia)
Banda de Gaitas de Ladrido (Galicia)
Banda de Gaites de Reina del Truenano (Navia, Asturias)
Bagad Beuzeg (Bretaña)
The Vale of Atholl Pipe Band (Escocia)
Escola de gaitas de Ortigueira (Galicia)

Escenario Estrella Galicia

22.00h Banda de Gaitas de Forcarei (Galicia)
23.00h Capercaillie (Escocia)

%d bloggers like this: