Category Archives: Grupos que pasaron pola Foliada

Nome dos Grupos que pasaron pola Foliada

Grupos que pasaron pola Foliada

.

Grupos participantes nas Foliadas:

1)               Os Ponteses (As Pontes)

2)               Osqueosenten (As Pontes)

3)               Estróupele (As Pontes)

4)               Ziricollos (Ferrolterra)

5)               Són das Campeiras (As Pontes)

6)               Painceiras Ribadeume-As Pontes)

7)               Mencer (As Pontes)

8)               A.C. Alende (As Pontes)

9)               No Cómbaro (As Pontes)

10)                      Escola Municipal de Baile é Música Tradicional das Pontes (As Pontes)

11)                      Froito Novo (Melide)

12)                      O Castelo (Melide)

13)                      Banda de Gaitas do Padroado de Cultura de Narón (Narón)

14)                      Manuel Viqueira (Ordes)

15)                      Os Viqueiras (Ordes)

16)                      O Gaiteiro Freixo (As Pontes)

17)                      Do Fondo da Ucha ( A Coruña)

18)                      Os Suplentes (As Pontes)

19)                      Ronsel (Ortigueira)

20)                      Pirilancos (A Coruña)

21)                      As Dúas (Ferrolterra)

22)                      Os Trevillas (As Pontes)

23)                      Os Zarambeques (Ortigueira)

24)                      Peluca (As Pontes)

25)                      Encuarentena (As Pontes)

26)                      Grupo de Gaitas da Capela (A Capela)

27)                      Solua Brass Quintet (As Pontes – A Coruña)

28)                      Escola de Gaitas Cacharela (Viveiro)

29)                      Licor de Toxo (Ferrolterra)

30)                      Brisas da Croa (Ladrido)

31)                      Jitony´son (As Pontes)

32)                      No Cotío (As Pontes)

33)                      Alxibeira (Narón)

34)                      Airiños da Veiga da Nata (As Pontes)

35)                      Muxarega (As Pontes)

36)                      Antubel (Ponferrada)

37)                      Roquementroque (Fene)

38)                      Paloma Suances (Ferrol)

39)                      Axóuxere de Roupar (Xermade)

40)                      Canavella (As Pontes)

41)                      Escola Luguesa de Zanfona é Canto (Lugo)

42)                      Os Azoughados de Churío (Betanzos)

43)                      Raúl Galego (A Coruña)

44)                      Tarrañolas (Ferrolterra)

45)                      Estimaba que Viñeras (San Xoán de Mugardos)

46)                      Cantareiras de Alende (As Pontes)

47)                      Espadana Gaiteiros (Ordes)

48)                      Alfaia (As Pontes)

49)                      Xeración 27.80.com

50)                      Bicarelo (Ferrol-Vigo)

51)                      Luis Mª Álvarez e Xoacu Díaz (Vilagarcía de Arousa)

52)                      Os Feroces da Galgueira (As Pontes)

53)                      Airinhos del Campito (Narón)

54)                      Estoupa Caldeiros (Rábade)

55)                      Donas e Galáns (Ferrol)

56)                      Maghúa Pandereteiros (A Coruña)

57)                      Catalmibre (O Burgo)

58)                      Berros do Castro (San Sadurniño)

59)                      Os Devotos de San Xiao de Trevo (San Xiao de Trevo)

60)                      De Xirité (Ferrol)

61)                      Balakandra (San Sadurniño)

62)                      Coro da Uned Senior de Momán (Xermade)

63)                      Medio Quiñón (Burela)

64)                      Xente Nova (Ferrol)

65)                      As Cantareiras de Entre Lusco e Fusco (Vilalba)

66)                      Nela de Bres

67)                      Modesto da Fonsagrada

68)                      Agarimo de Catabois (Ferrol)

69)                      Pepe Temprano (A Coruña)

70)                      Os Sobraos (Bergondo)

71)                      María coa súa zanfona (Narón)

72)                      Cantareiras de Airiños da Capela

73)                      Vaidebaranda (Neda)

74)                      Os fillos de Pepa a Loba (Teixeiro)

75)                      As d´aló da via (Teixeiro)

76)                      Os Molladiños (Teixeiro)

77)                      Grupo de baile de adultos do Padroado de Cultura do Concello de Narón

78)                       Non sabe un onde a ten (As Pontes- Ferrol)

79)                      Cuarteto Os Tarabelos (Covas – Viveiro)

80)                      Mollando A Palleta (Miño)

81)                     Os Rebentafoles (Ortigueira)

82)                      Gamelas e Anduriñas (Espasante)

83)                      Escola de Acordeóns Andrés Penabad (As Pontes)

84)                      Brétemas (Ortigueira)

85)                      Pedra Quente (Negreira)

86)                      Qtrasdaspontes Folk

87)                      Quadrilha de Campo de Chao (Narón)

88)                      Estoupapozas Essence (Ourense)

89)                      Tocadeiras (Somozas)

90)                      A Requinta da Laxeira (Vedra)

91)                      Banda de Gaitas de Ladrido

92)                      Zanfoñas da Tradescola

93)                      Zoadeira (Meirás)

94)                      Zurrumalla (Vigo)

95)                      Saiñas (Xove)

96)                      Grupo IAR (A Coruña)

97)                       A. C. Buxainas de Cedeira

98)                       A.C. A Mámoa de Luou (Teo)

99)                       Vide Preto

100)                     Vai Rañala Meu!

101)                      As Cantareiras da Tallería (Roupar)

102)                      Gorentar ( Ortigueira)

103)                       Siderio de Vilarmide (A Pontenova)

104)                       Fiuncho (Fene)

105)                        Rebentacoiros (Narón)

106)                       Cantares dos Pendellos (A Coruña)

107)                        Entre Lusco e Fusco (Vilalba)

108)                       Xaora (Lugo)

109)                       Os Carecos (Ortegal)

110)                         Quenindiole (Narón)

111)                          Repichoca Ferrol

112)                          Os do Xalo  (Carral)

113)                           Airiños da Freba (Lugo)

114)                           O Garabato dos Trasnos

115)                           Airiños do Eume (Pontedeume)

116)                           Encrucillada (Ferrolterra)

117)                            Os Roleses Gaiteiros de Urros Portugal

118)                            Nín pé con Bola (Cariño)

119)                            Son D´aquí ( A Coruña)

Advertisements
%d bloggers like this: